GKS Tychy - Wisła Kraków 3-1 (1-1). 6. kolejka Fortuny 1 Liga

W pojedynku 6. kolejki Fortuny 1 Liga, który rozegrany został 13 sierpnia, zespół GKS-u Tychy zwyciężył z Wisłą Kraków 3-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim Tychy.

W  pojedynku 6. kolejki  Fortuny 1 Liga, który rozegrany został 13 sierpnia, zespół GKS-u Tychy zwyciężył  z Wisłą Kraków  3-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim Tychy.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Wisły Kraków.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ivana Jelica z Wisły Kraków, a w 35. minucie Krzysztofa Wołkowicza z drużyny przeciwnej.

W tym czasie piłkarze Wisły Kraków nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się Luis Fernandez.

W 44. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Wisły Kraków Michał Żyro. W 45. minucie Krzysztof Machowski zastąpił Natana Dzięgielewskiego.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 55. minucie w drużynie Wisły Kraków doszło do zmiany. Kacper Duda wszedł za Michała Żyrę.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę GKS-u Tychy przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie Daniel Rumin dał prowadzenie swojej drużynie. Sytuację bramkową stworzył Krzysztof Wołkowicz.

Chwilę później trener Wisły Kraków postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Alkhaly'ego Cisse'a. Na boisko wszedł Piotr Starzyński, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 64. minucie w jedenastce GKS-u Tychy doszło do zmiany. Mateusz Czyżycki wszedł za Antonia Domingueza. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Luis Fernandez z Wisły Kraków.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników GKS-u Tychy w 70. minucie spotkania, gdy Mateusz Czyżycki strzelił trzeciego gola. Przy strzeleniu gola ponownie asystę zaliczył Krzysztof Wołkowicz.

Od 72. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom GKS-u Tychy. Między 73. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy Wisły Kraków: Mateusz Młyński, Patryk Plewka, Bartosz Jaroch, na ich miejsce weszli: Wiktor Szywacz, Bartosz Talar, Konrad Gruszkowski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniela Rumina, Dominika Połapa zajęli: Patryk Mikita, Kamil Kargulewicz. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Przewaga drużyny Wisły Kraków w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Jedenastka GKS-u Tychy zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom GKS-u Tychy, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy Wisły Kraków obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Zespół GKS-u Tychy wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Wisły Kraków w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.