Reklama

Reklama

GKS Tychy. Ryszard Tarasiewicz zostanie trenerem?

Wszystko wskazuje na to, że nowym trenerem pierwszoligowego GKS Tychy będzie Ryszard Tarasiewicz. Na stanowisku szkoleniowca ma zastąpić Jurija Szatałowa, który dzisiaj, za porozumieniem stron, odszedł ze śląskiego klubu. Tyszanie zajmują dopiero 13. miejsce w tabeli i w klubie zrobiło się gorąco.

Szatałow został trenerem GKS-u prawie dokładnie rok temu. Objął klub, kiedy ten mocno dołował w I lidze. Utrzymał go na zapleczu Ekstraklasy, a w tym sezonie miał postarać się powalczyć o awans. Nic jednak z tego nie będzie, bo doświadczony szkoleniowiec właśnie odszedł z tyskiego klubu.

Już zresztą po zakończeniu poprzedniego sezonu przebąkiwano o tym, że może odejść z GKS-u. Jednym z kandydatów do pracy był były selekcjoner kadry Waldemar Fornalik, ale ostatecznie Szatałow został na swoim stanowisku. Tyszanie nawet dobrze rozpoczęli obecne rozgrywki, ale z każdym kolejnym tygodniem było już gorzej. Po 12 kolejkach klub z dużymi aspiracjami, sporym budżetem i nowym stadionem jest na dopiero 13. miejscu, z 14 punktami na koncie. W tej sytuacje działacze postanowili rozstać się z Szatałowem i jego asystentem Dietmarem Brehmerem.

Reklama

Kto poprowadzi GKS? Wszystko wskazuje na to, że Ryszard Tarasiewicz. Z naszych informacji wynika, że klub już porozumiał się z nim w sprawie pracy. 55-letni Tarasiewicz przez ostatnie dwa lata pracował w pierwszoligowej Miedzi Legnica. W poprzednim sezonie zabrakło mu punktu, żeby awansować do Ekstraklasy. Teraz ma pomóc GKS-owi Tychy. Wcześniej ten doświadczony szkoleniowiec prowadził takie kluby, jak Śląsk Wrocław, Jagiellonię Białystok, ŁKS, Pogoń Szczecin, Zawiszę Bydgoszcz czy Koronę Kielce.

Jeżeli faktycznie podpisze kontrakt z tyszanami, to na ławce trenerskiej GKS zadebiutuje w sobotnim meczu przeciwko Puszczy Niepołomice.

zich

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę 1. ligi

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy