GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 3-1 (1-0). 4. kolejka Fortuny 1 Liga

W starciu 4. kolejki Fortuny 1 Liga, które rozegrane zostało 6 sierpnia, jedenastka GKS-u Katowice wygrała z Zagłębiem Sosnowiec 3-1 (1-0). Mecz odbył się na Stadionie Miejskim w Katowicach.

W  starciu 4. kolejki  Fortuny 1 Liga, które rozegrane zostało 6 sierpnia, jedenastka GKS-u Katowice wygrała  z Zagłębiem Sosnowiec  3-1 (1-0). Mecz odbył się na Stadionie Miejskim w Katowicach.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 spotkań zespół GKS-u Katowice wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 12. a 25. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom GKS-u Katowice i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy GKS-u Katowice w 30. minucie spotkania, gdy Patryk Szwedzik strzelił pierwszego gola. W 45. minucie Maksym Niemiec zastąpił Michała Masłowskiego.

W tej samej minucie w drużynie Zagłębia Sosnowiec doszło do zmiany. Filip Borowski wszedł za Maksyma Niemca. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki GKS-u Katowice.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 46. minucie Patryk Szwedzik po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0. Asystę zaliczył Grzegorz Rogala.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Michał Masłowski z Zagłębia Sosnowiec. Była to 56. minuta meczu. W 65. minucie gola kontaktowego strzelił z rzutu karnego Szymon Sobczak.

Zawodnicy GKS-u Katowice szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy celnym strzałem popisał się Marcin Urynowicz.

Niedługo później trener GKS-u Katowice postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Adriana Błąda wszedł Zbigniew Wojciechowski, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce GKS-u Katowice utrzymać prowadzenie. W doliczonej piątej minucie starcia w drużynie GKS-u Katowice doszło do zmiany. Alan Bród wszedł za Patryka Szwedzika. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Przewaga zespołu Zagłębia Sosnowiec w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zespół GKS-u Katowice zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna GKS-u Katowice w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Zagłębia Sosnowiec wymienił pięciu zawodników.