Reklama

Reklama

GKS Katowice. Prezes Cygan zrezygnował

Prezes GKS Katowice Wojciech Cygan zrezygnował z pełnionej funkcji po środowej wyjazdowej porażce I-ligowych piłkarzy tego klubu z Zagłębiem Sosnowiec 0-3.

Nice I liga - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Cygan podał się dymisji drugi raz w ciągu kilku miesięcy. Wcześniej zrezygnował w maju, ale wtedy rada nadzorcza klubu po kilku dniach wybrała go do zarządu ponownie.

Większościowym udziałowcem wielosekcyjnego GKS jest samorząd Katowic (78,34 proc. akcji). Klub prowadzi też m.in. ekstraklasowy zespół siatkarzy i występującą w elicie drużynę hokeistów (poprzez osobną spółkę).

W maju zrezygnował z dalszego prowadzenia zespołu trener Jerzy Brzęczek bezpośrednio po porażce u siebie ze zdegradowanym już MKS Kluczbork 2-3 w 32. kolejce. W dwóch ostatnich meczach jego funkcję przejął tymczasowo szkoleniowiec bramkarzy Janusz Jojko, a potem trenerem został Piotr Mandrysz. Piłkarze w poprzednim sezonie nie zdołali awansować do ekstraklasy. Obecne rozgrywki zaczęli słabo. Z ośmiu meczów wygrali dwa, dwa zremisowali.

Reklama

Piotr Girczys

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama