Reklama

Reklama

Garbarnia Kraków. Klub w I lidze będzie występował na Wiśle

Garbarnia Kraków mecze w I lidze będzie rozgrywać na stadionie przy Reymonta, gdzie normalnie gra Wisła Kraków. Stadion "Brązowych" nie został dopuszczony do rozgrywek, ponieważ nie spełnia wymogów licencyjnych.

"Wszystko jest na dobrej drodze. Warunki wynajmu stadionu zostały uzgodnione. Teraz pozostała strona formalna, czyli zarządzenie prezydenta Krakowa w tej sprawie i złożenie podpisów na umowie" - powiedział Marek Siedlarz, wiceprezes Garbarni, cytowany przez "Dziennik Polski".

"Cieszymy się i dziękujemy, że władze miasta tak do tego podeszły i udało się nam uzgodnić warunki z dyrektorem Zarządu Infrastruktury Sportowej. Mamy nadzieję, że będzie to z korzyścią dla nas. Byłoby dla nas bardzo niekomfortowo, gdybyśmy jako krakowski klub musieli grać w innym mieście" - podkreślił Siedlarz.

Reklama

Garbarnia po awansie do I ligi jako stadiony do gry zgłosiła obiekty w Niepołomicach, gdzie występuje Puszcza, i przy Reymonta, gdzie gra Wisła. Jej stadion nie nadaje się, bowiem nie spełnia wymogów licencyjnych.

Garbarnia ma wynajmować od ZIS-u dolną część trybuny E od strony ul. Reymana. Na mecze "Brązowych" będzie mogło wejść około 4 tys. widzów.

Klub z Ludwinowa awansował na zaplecze ekstraklasy po 44 latach przerwy. Garbarnia to mistrz Polski z 1931 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL