Reklama

Reklama

Fortuna I liga. Pięć zakażeń koronawirusem w Stomilu Olsztyn

Pierwszoligowy Stomil Olsztyn poinformował w środę, że badania przeprowadzone w drużynie potwierdziły u pięciu osób obecność koronawirusa. "Zarażeni nie pojechali do Kielc na mecz z tamtejszą Koroną" - zaznaczono w komunikacie.

Komunikat dotyczący stanu zdrowia zawodników zamieszczono w środę na oficjalnej stronie klubu: "Informujemy, że trzech członków drużyny Stomilu Olsztyn zgłosiło objawy mogące sugerować zarażenie wirusem SARS-CoV-2. Przeprowadzone w drużynie badania potwierdziły obecność wirusa w pięciu przypadkach".

Reklama

W komunikacie wskazano, że klub natychmiast poinformował komisję medyczną PZPN o wynikach pozytywnych. Zarażeni nie pojechali do Kielc na środowy mecz z tamtejszą Koroną i od momentu pojawienia się pierwszych objawów, sugerujących zakażenie, pozostają w izolacji.

"Zgodnie z wytycznymi PZPN, na bieżąco monitorujemy sytuację zdrowotną wszystkich zawodników, członków sztabu szkoleniowego i pracowników klubu oraz stosujemy się do wszystkich zaleceń" - zapewnił odpowiedzialny w klubie za organizację i bezpieczeństwo Michał Czerkawski.

Dowiedz się więcej na temat: Stomil Olsztyn | I liga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama