Reklama

Reklama

Fortuna 1 Liga. Widzew nie zagra z GKS Bełchatów

Z powodu wykrycia przypadków zakażenia koronawirusem wśród piłkarzy Widzewa, łódzki klub nie zagra w najbliższej kolejce 1. ligi z GKS Bełchatów. Na razie nie wiadomo, czy w terminie odbędzie się zaplanowany na 30 października mecz z Legią Warszawa w 1/16 finału Pucharu Polski.

Zespoły z Łodzi i Bełchatowa w derbach regionu miały zmierzyć się w piątek w ramach 10. kolejki pierwszoligowych rozgrywek. Jak jednak poinformował w środę Widzew, który miał być gospodarzem meczu, spotkanie zostało odwołane i odbędzie się w innym terminie.

Jak wyjaśniono, drużyna Widzewa decyzją Sanepidu została skierowana na kwarantannę, która potrwa co najmniej do 27 października. Powodem jest zakażenie wirusem SARS-CoV-2 wykryte u dwóch zawodników beniaminka 1. ligi.

"Z uwagi na pozytywne wyniki testów na obecność COVID-19 w organizmie dwóch piłkarzy Widzewa, klub natychmiast podjął decyzję o zawieszeniu treningów drużynowych. W międzyczasie ustalił z Sanepidem, że wszystkie osoby mające w ostatnim czasie kontakt z zakażonymi, czyli zawodnicy pierwszej drużyny i sztab szkoleniowy, muszą odbyć obowiązkową kwarantannę, która potrwa do 27 października" - przekazał klub z Łodzi.

Reklama

Dodano, że zawodnicy zakażeni koronawirusem czują się dobrze i są pod opieką sztabu medycznego Widzewa. Natomiast pozostali członkowie drużyny na bieżąco kontrolują stan zdrowia i raportują go klubowemu lekarzowi. Piłkarze w najbliższych dniach będą trenować indywidualnie w domach, zgodnie z wytycznymi sztabu szkoleniowego.

Na razie nie wiadomo, czy w planowanym terminie dojdzie do meczu 1/16 finału Pucharu Polski, w którym 30 października Widzew miał podjąć Legię Warszawa.

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL