Reklama

Reklama

Fortuna 1. Liga. Robert Podoliński pożegnał się z Zagłębiem Sosnowiec

Robert Podoliński odszedł z Zagłębia Sosnowiec. Od listopada ubiegłego roku pełnił tam funkcję doradcy zarządu ds. sportowych. Powodem rozstania jest natłok innych obowiązków zawodowych szkoleniowca.

"Po osiągnięciu celu sportowego na wiosnę 2021, Robert Podoliński podziękował za współpracę z Zagłębiem Sosnowiec. Powodem był nadmiar spraw zawodowych trenera, zobowiązania kontraktowe wobec telewizji w czasie Euro" - czytamy w klubowym serwisie internetowym.

Strefa Euro - zaprasza Paulina Czarnota-Bojarska i goście - Oglądaj!

Sosnowiczanie przez całą rundę wiosenną bronili się przed spadkiem do II ligi. Ostatecznie zajęli przedostatnie miejsce w tabeli, które gwarantowało grę na pierwszoligowych boiskach w przyszłym sezonie. 

Robert Podoliński wybrał rolę komentatora

Reklama

Podoliński to jeden z czołowych... głosów Euro 2020. W parze z Jackiem Laskowskim komentuje spotkania trwającego turnieju na antenie telewizji. Ten duet słyszeliśmy m.in. w minioną sobotę z Sewilli, gdzie reprezentacja Polski zremisowała z Hiszpanią 1-1.

"Trenerowi życzymy powodzenia, pozostajemy w dobrych relacjach, także z naszym klubem partnerskim Varsovią, gdzie jest dyrektorem sportowym i wierzymy, że skoro tyle czasu spędzał w Sosnowcu, pójdzie w ślady redaktora Jana Ciszewskiego" - to kolejny cytat z witryny internetowej Zagłębia.

Legendarny komentator Jan Ciszewski to jeden z najbardziej znanych sosnowiczan. Urodził się w tym mieście w 1930 roku. Komentował największe sukcesy w historii polskiej piłki, m.in. igrzyska olimpijskie w Monachium (1972, złoty medal) oraz MŚ 1974 i 1982 (dwukrotnie trzecie miejsce na świecie).

UKi

Euro 2020 - wyniki, tabele, strzelcy, terminarz fazy grupowej

Relacja audio z każdego meczu Euro tylko u nas - Słuchaj na żywo!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje