Reklama

Reklama

Flota Świnoujście jednak zagra w 1. lidze

Flota Świnoujście ma zamiar przystąpić do rozgrywek pierwszej ligi piłkarskiej, po tym jak zarząd PZPN nie zgodził się na sprzedanie przez klub licencji Stali Rzeszów.

Flota Świnoujście ma zamiar przystąpić do rozgrywek pierwszej ligi piłkarskiej, po tym jak zarząd PZPN nie zgodził się na sprzedanie przez klub licencji Stali Rzeszów.

We wtorek zarząd PZPN zajął się sprawą odsprzedaży licencji i przejęcia miejsca Floty w 1. lidze przez rzeszowską Stal. Umowy podpisane w sobotę w Świnoujściu jednak w ogóle nie zostały dopuszczone do rozpatrzenia.

- Rozmawiałem telefonicznie z prezesem Zbigniewem Bońkiem, który poinformował mnie, że nie ma prawnej możliwości sprzedania licencji innemu klubowi. Dlatego umowy pomiędzy nami i Stalą są nieważne - poinformował Edward Rozwałka, prezes świnoujskiego klubu.

W trakcie rozmowy telefonicznej Boniek zapytał Rozwałkę wprost, czy Flota w tej sytuacji wystartuje w rozgrywkach 1. ligi. - Wystartujemy - odpowiedział Rozwałka.

Reklama

Piłkarze, którzy w miniony czwartek wrócili z obozu w Wałbrzychu, do tej pory pod okiem trenera Tomasza Kafarskiego ćwiczyli na obiektach w Świnoujściu.

- Dziś rano mieliśmy trening, po południu drugi. Pod względem piłkarskim chcę drużynę przygotować do gry, bo pod względem mentalnym, to każdy jest gdzie indziej i zastanawia się, co będzie dalej. Oficjalnie jeszcze żadne decyzje do zespołu nie dotarły, dlatego nie chce mówić, czy się cieszę z takiej, czy innej decyzji - przyznał szkoleniowiec.

- Na popołudniowym treningu poinformuję zespół o naszej decyzji przystąpienia do rozgrywek 1. ligi - zapowiedział prezes Floty.

Piłkarzy na pewno ta informacja ucieszy.

- Byli tacy, którzy mówili wprost, że w Stali grać nie chcą. Wyjeżdżać ze Świnoujścia nie chciał praktycznie nikt - zaznaczył kapitan drużyny Marek Niewiada, który we wtorek obchodził 34. urodziny.

Dlatego z radością dodał: "1. liga w Świnoujściu będzie dla mnie najlepszym prezentem".

Rozwałka poinformował, że możliwe jest wznowienie rozmów w sprawie sponsoringu z Andrzejem Kucharem, byłym właścicielem Lechii Gdańsk, a także złożenie ponownego wniosku o dofinansowanie klubu z budżetu miasta.

Nowy sezon 1. ligi rozpocznie się w pierwszy weekend sierpnia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy