Reklama

Reklama

Dawid Szufryn przedłużył kontrakt z Sandecją

Sandecja Nowy Sącz przedłużyła kontrakt z kapitanem drużyny – Dawidem Szufrynem. Piłkarz związał się umową z klubem do czerwca 2019 roku.

I Liga: wyniki, terminarz, strzelcy, gole

Dawid Szufryn jest wychowankiem zespołu z Nowego Sącza. Do drużyny, po grze w Polonii Bytom i Kolejarzu Stróże, wrócił w 2014 roku. Jako kapitan, wprowadził zespoł po raz pierwszy w historii klubu do Ekstraklasy.

Szufryn kilka razy w karierze ocierał się o grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, ale udało mu się tego dokonać dopiero z Sandecją. Piłkarz miał kontrakt do końca czerwca tego roku. Dzięki przedłużeniu umowy, spełni się jego piłkarskie marzenie o grze w Ekstraklasie.

Reklama

- Każdy piłkarz marzy o tym, żeby najpierw zaistnieć w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. To było też moje marzenie i mam nadzieję, że się spełni - mówił Szufryn w rozmowie z Interią tuż po awansie Sandecji.

W tym sezonie Szufryn nie zagrał tylko w pięciu ligowych meczach zespołu.

"Tak jak już kiedyś mówiliśmy zawodnikom, którzy wywalczyli awans chcemy dać szansę pokazania się w Ekstraklasie. Dlatego usiedliśmy z nimi do rozmów dotyczących przedłużenia umów. Jako pierwszy na ten krok zdecydował się Dawid Szufryn. Bardzo się z tego powodu cieszymy, ponieważ jest on niezmiernie ważną częścią zespołu. Nie mówię tylko o kwestiach sportowych, ale także o tych pozasportowych" - mówił cytowany na oficjalnej stronie klubu pełnomocnik zarządu MKS Sandecja ds. sportowych Arkadiusz Aleksander.

Sandecja w ostatnim meczu sezonu zmierzy się na wyjeździe z Miedzią Legnica. Początek meczu w najbliższą niedzielę o 12.30.

 AK

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL