Reklama

Reklama

Dariusz Wójtowicz ma być trenerem Puszczy Niepołomice do 2019 roku

Dariusz Wójtowicz podpisał w piątek kontrakt z Puszczą Niepołomice, według którego ma być trenerem piłkarskiego zespołu tego klubu aż do końca czerwca 2019 roku. W tym sezonie drużyna gra w pierwszej lidze.

Jak wyjaśnił szkoleniowiec, obowiązująca dotychczas umowa zapewniała mu pracę do końca czerwca 2014 roku. W piątek przedłużył go o kolejne pięć lat.

- Pracuję w Puszczy ponad dwa i pół roku. Moja współpraca z władzami klubu układa się bardzo dobrze. Doszliśmy wspólnie do wniosku, że istnieje możliwość podpisania długotrwałego kontraktu, co też się stało. Może to jest coś nowego w polskiej piłce, sygnał dla innych klubów, aby te dawały szanse pokazania trenerom, co potrafią w dłuższej perspektywie - powiedział Wójtowicz.

Reklama

Klub nie ma wygórowanych planów, nie chce na siłę za rok czy dwa awansować do Ekstraklasy. Dla niego ważniejszym jest stworzenie solidnych podstaw szkoleniowych w Niepołomicach.

Po pięciu kolejkach spotkań Puszcza zajmuje w pierwszoligowej tabeli 15. miejsce z dorobkiem czterech punktów. W sobotę podopieczni Wójtowicza na swoim stadionie zagrają z GKS Tychy.

1. liga: wyniki, terminarz, strzelcy, tabela

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje