Reklama

Reklama

Damian Dąbrowski zagra w Cracovii

Pomocnik Zagłębia Lubin Damian Dąbrowski Lubin został wypożyczony na rok do pierwszoligowej Cracovii. Już kilka tygodni temu trener Pavel Hapal podjął decyzję, że piłkarz może zostać wypożyczony do innego klubu, ponieważ w przyszłym sezonie nie może liczyć na regularne występy w miedziowych barwach. Po defensywnego pomocnika zgłosiły się "Pasy", których ambicją jest powrót do ekstraklasy w następnym sezonie.

Damian Dąbrowski rundę wiosenną sezonu 2011/2012 spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowym KS Polkowice. Pomocnik "Miedziowych" zagrał 11 spotkań na zapleczu ekstraklasy i strzelił 1 gola. Przygotowania do nowego sezony Dąbrowski wznowił co prawda z Zagłębiem Lubin - z grupą zawodników, którzy wrócili z wypożyczeń, nie udało mu się jednak przekonać do swoich umiejętności trenera Pavla Hapala. Czeski szkoleniowiec "Miedziowych" zabiegał o wypożyczenie młodego pomocnika do drużyny, w której będzie miał okazję regularnie grać i co za tym idzie, będzie podnosił swoje umiejętności oraz zdobywał doświadczenie.

Reklama

Damian Dąbrowski rozegrał 27 ligowych spotkań na poziomie ekstraklasy, w lidze zadebiutował 28 lutego 2010 roku w zremisowanym 1-1 meczu Zagłębia z Piastem Gliwice (Dąbrowski w 90. minucie zmienił Łukasza Hanzela).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama