CWKS Apklan Resovia Rzeszów - Arka Gdynia 1-3 (0-1). 5. kolejka Fortuny 1 Liga

10 sierpnia na Stadionie Miejskim w Rzeszowie w Rzeszowie odbyło się starcie 5. kolejki Fortuny 1 Liga pomiędzy drużynami Resovii i Arki Gdynia. Mecz zakończył się zwycięstwem Arki Gdynia 3-1. Na stadionie zasiadło 1 868 widzów.

10 sierpnia  na Stadionie Miejskim w Rzeszowie w Rzeszowie odbyło się starcie  5. kolejki  Fortuny 1 Liga pomiędzy drużynami Resovii  i Arki Gdynia. Mecz zakończył się zwycięstwem Arki Gdynia 3-1. Na stadionie zasiadło 1 868 widzów.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć meczów jedenastka Resovii wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż cztery razy. Żadne spotkanie nie zakończyło się remisem.

Przy strzeleniu gola asystował Sebastian Milewski.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Arki Gdynia w szóstej minucie spotkania, gdy Karol Czubak strzelił pierwszego gola. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Mateusz Stępień z Arki Gdynia. Była to 24. minuta pojedynku.

W 36. minucie Miłosz Kałahur został zastąpiony przez Huberta Karpińskiego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Arki Gdynia.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Resovia: Karolowi Chuchrze w 53. i Rafałowi Mikulcowi w 60. minucie. W 56. minucie w drużynie Arki Gdynia doszło do zmiany. Adrian Purzycki wszedł za Sebastiana Milewskiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Arki Gdynia w 61. minucie spotkania, gdy Mateusz Kuzimski zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 63. minucie w zespole Resovii doszło do zmiany. Kamil Antonik wszedł za Rafała Mikulca.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Przemysław Stolc z drużyny Arki Gdynia.

Piłkarze Resovii odpowiedzieli strzeleniem gola. W 74. minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Antonik. W zdobyciu bramki pomógł Hubert Karpiński.

Omran Haydary wywołał eksplozję radości wśród kibiców Arki Gdynia, zdobywając kolejną bramkę w 76. minucie spotkania. W 81. minucie Omran Haydary został zmieniony przez Huberta Adamczyka, co miało wzmocnić jedenastkę Arki Gdynia. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marka Mroza na Radosława Bąka.

W doliczonym czasie gry sędzia ukarał kartką Radosława Bąka, zawodnika Resovii. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Piłkarze Resovii obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Resovii wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Arki Gdynia wymienił czterech graczy.