Reklama

Reklama

Cracovia surowo ukarana przez PZPN

Cracovia została ukarana odjęciem trzech punktów i grzywną w wysokości 100 tys. zł za korupcję w meczu z KGHM Zagłębiem Lubin. Klub już zapowiedział odwołanie od wyroku Wydziału Dyscypliny PZPN.

Cracovia została ukarana odjęciem trzech punktów i grzywną w wysokości 100 tys. zł za korupcję w meczu z KGHM Zagłębiem Lubin. Klub już zapowiedział odwołanie od wyroku Wydziału Dyscypliny PZPN.

Chodzi o mecz Cracovii z KGHM Zagłębiem z maja 2006 roku. W czwartek na kary roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz na wysokie grzywny skazani zostali dwaj byli zawodnicy drużyny z Lubina Maciej I. oraz Michał Ch. Obaj wspólnie z innymi piłkarzami Zagłębia mieli wziąć udział w przekazaniu zawodnikom Cracovii 100 tys. zł łapówki za korzystny wynik, który zapewnił dolnośląskiej drużynie miejsce premiowane występem w Pucharze UEFA.

- Kara nie jest prawomocna, a klubowi przysługuje prawo do odwołania. Po uprawomocnieniu się wyroku, odjęcie trzech punktów wejdzie w życie od przyszłego sezonu. Nie chcemy wpływać na aktualny układ tabeli - powiedział przewodniczący Wydziału Dyscypliny Artur Jędrych.

Reklama

Zdaniem zarządu Cracovii decyzja o Wydziału Dyscypliny została wydana z naruszeniem zasad odpowiedzialności dyscyplinarnej.

Oto oficjalne stanowisko klubu w tej sprawie (za cracovia.pl):

Klub został ukarany za haniebne działania grupy piłkarzy, w skład której wchodzili: Paweł Drumlak, Marcin Bojarski, Piotr Bania, Sławomir Olszewski, Tomasz Moskała, Tomasz Wacek oraz Mateusz Rzucidło. Ani ówczesny sztab trenerski, ani zarząd Klubu nie miał żadnych informacji o działaniach części zawodników na szkodę MKS Cracovia SSA. MKS Cracovia SSA o działaniach piłkarzy dowiedział się z mediów w lutym 2011 r, po podaniu do publicznej wiadomości informacji o aresztowaniu Pawła Drumlaka. Tym samym Klub nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ukrywane przez szereg lat działania byłych piłkarzy Cracovii oraz piłkarzy Zagłębia Lubin.

Wymierzenie kary z naruszeniem kluczowej dla odpowiedzialności dyscyplinarnej zasady winy, jest szczególnie nieuzasadnione. Podkreślić należy, iż w wyniku działań zawodników, którzy przyznali się do winy i samodzielnego działania bez wiedzy Klubu oraz dobrowolnie poddali się karze w procesie karnym, MKS Cracovia SSA jest sama poszkodowanym. Zatem nie jest sprawiedliwe, że Klub został ukarany za bezprawne działania byłych piłkarzy w sytuacji, gdy Klubowi nie można przypisać ani winy, ani też jakiejkolwiek formy współsprawstwa w przestępstwie popełnionym przez byłych piłkarzy.

Zarząd MKS Cracovia SSA, po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia orzeczenia Komisji Dyscypliny PZPN wniesie odwołanie od tej decyzji.

- Gdyby klub mógł się odciąć od działań swoich piłkarzy lub działaczy, to nikogo nie moglibyśmy ukarać, a proceder korupcji nadal by kwitł - ripostuje przewodniczący Wydziału Dyscyplin.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy