Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn 3-0 w 12. kolejce Fortuna I Ligi

W meczu 12. kolejki Fortuna I Ligi Chrobry Głogów pokonał Stomil Olsztyn 3-0. Wcześniej GKS Bełchatów pokonał Arkę Gdynia 2-1.

Chrobry Głogów od początku grał lepiej, ale po 20. minutach mógł przegrywać. Grzegorzowi Kuświkowi zabrakło jednak odrobinę precyzji. Po jego strzale głową piłka odbiła się od słupka.

W 33. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Koki Hinokio faulował w polu karnym Tomasza Cywkę i sędzia odgwizdał "jedenastkę". Pewnie wykorzystał ją Mateusz Machaj.

Do przerwy wynik się nie zmienił. W drugiej połowie Chrobry nadal miał przewagę i zdobył kolejną bramkę. W polu karnym Mikołaj Lebedyński wymanewrował obrońcę i pewnie trafił do siatki.

Na tym się jednak nie skończyło. W 71. minucie Sam van Huffel w "szesnastce" faulował Maksymiliana Banaszewskiego i sędzia kolejny raz odgwizdał rzut karny. Skutecznie wykonał go sam poszkodowany i ustalił wynik spotkania.

We wcześniejszym spotkaniu GKS Bełchatów pokonał Arkę Gdynia 2-1. Dla drużyny Marcina Węglewskiego dwa gole strzelił Przemysław Zdybowicz. Honorową bramkę dla ekipy z Pomorza strzelił Juliusz Letniowski, wykorzystując rzut karny.