Chrobry Głogów - ŁKS Łódź 2-3 (0-2). 4. kolejka Fortuny 1 Liga

W meczu 4. kolejki Fortuny 1 Liga, który rozegrany został 6 sierpnia, drużyna Chrobrego Głogów przegrała z ŁKS-em Łódź 2-3 (0-2). Pojedynek odbył się na Stadionie Chrobrego Glogow.

W  meczu 4. kolejki  Fortuny 1 Liga, który rozegrany został 6 sierpnia, drużyna Chrobrego Głogów przegrała  z ŁKS-em Łódź  2-3 (0-2). Pojedynek odbył się na Stadionie Chrobrego Glogow.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań zespół Chrobrego Głogów wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Żaden mecz nie zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał kartkę Oliverowi Praznovskiemu z Chrobrego Głogów.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ŁKS-u Łódź w 10. minucie spotkania, gdy Pirulo strzelił z karnego pierwszego gola.

Zespół Chrobrego Głogów ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka ŁKS-u Łódź, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 0-2 strzelił po raz drugi w 15. minucie Pirulo.

Po pół godzinie gry sędzia ukarał kartką Mavroudisa Bougaidisa, zawodnika Chrobrego Głogów. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Mateusz Bochniak wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chrobrego Głogów, zdobywając bramkę w 51. minucie starcia. Asystę zaliczył Rafał Wolsztyński.

W 58. minucie Dawid Kort zastąpił Kamila Dankowskiego. Między 58. a 73. minutą, boisko opuścili zawodnicy ŁKS-u Łódź: Marcel Wszołek, Nelson Balongo, Bartosz Biel, na ich miejsce weszli: Jan Kuźma, Piotr Janczukowicz, Kelechukwu Ibe-Torti. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sebastiana Stebleckiego, Jakuba Kuzdry zajęli: Dawid Hanc, Paweł Tupaj. W 66. minucie kartkę dostał Jan Kuźma z drużyny ŁKS-u Łódź.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Mateusz Kowalczyk.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom ŁKS Łódź: Michałowi Trąbce w 81. i Piotrowi Janczukowiczowi w 86. minucie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Mateusz Bochniak z Chrobrego Głogów. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-3.

Piłkarze Chrobrego Głogów otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.