Chojniczanka Chojnice - ZKS Stal Rzeszów 1-1 (1-1). 5. kolejka Fortuny 1 Liga

W spotkaniu 5. kolejki Fortuny 1 Liga, które rozegrane zostało 11 sierpnia, zespół Chojniczanki zremisował ze Stal Rzeszów 1-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Stadionie Miejskim Chojniczanka 1930 w Chojnicach.

W  spotkaniu 5. kolejki  Fortuny 1 Liga, które rozegrane zostało 11 sierpnia, zespół Chojniczanki zremisował  ze Stal Rzeszów  1-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Stadionie Miejskim Chojniczanka 1930 w Chojnicach.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Chojniczanki wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Mikołajczak. Asystę zanotował Kamil Mazek.

Drużyna Stal Rzeszów wyrównała wynik meczu. W piątej minucie po rozpoczęciu wynik ustalił Kacper Sadłocha.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Kacper Sadłocha z jedenastki Stal Rzeszów. Była to 33. minuta meczu. W 40. minucie Filip Karbowy został zastąpiony przez Sama van Huffla. W 41. minucie Paweł Oleksy został zmieniony przez Krystiana Wronę, co miało wzmocnić drużynę Stal Rzeszów. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Szymona Drewniaka na Pawła Czajkowskiego.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Od 48. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując pięć żółtych kartek piłkarzom Chojniczanki i dwie drużynie przeciwnej. Między 60. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Stal Rzeszów: Krzysztof Danielewicz, Kacper Piątek, Kacper Sadłocha, Damian Michalik, na ich miejsce weszli: Andreja Prokic, Dawid Olejarka, Patryk Małecki, Wiktor Kłos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tomasza Mikołajczaka, Szymona Skrzypczaka, Mateusza Bartosiaka zajęli: Patryk Tuszyński, Adam Ryczkowski, Kacper Kasperowicz.

W drugiej połowie nie padły gole.

Przewaga jedenastki Stal Rzeszów w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Piłkarze Chojniczanki dostali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy.