​Chojniczanka Chojnice - Zagłębie Sosnowiec 1-3. Chojniczanka spadła z I ligi

Chojniczanka Chojnice przegrała 1-3 z Zagłębiem Sosnowiec w meczu 32. kolejki I ligi. Tym samym gospodarze są już pewni degradacji do II ligi.

Długo wydawało się, że Chojniczanka przedłuży swoje nadzieje na utrzymanie w I lidze. Gospodarze prowadzili od 22. minuty po trafieniu Oskara Paprzyckiego, a w doliczonym czasie pierwszej połowy rzut karny rywala dodatkowo obronił Radosław Janukiewicz.

Defensywa chojniczan posypała się jednak w ostatnim kwadransie gry. Najpierw stan meczu wyrównał Fabian Piasecki, a chwilę później gości na prowadzenie wyprowadził Kacper Łopata, choć niektórzy obserwatorzy zapisywali gola jako samobójcze trafienie Michała Sacharuka.

W doliczonym czasie gry rywala dobił jeszcze Patryk Małecki.

Tym samym Chojniczanka jest drugą drużyną, po Wigrach Suwałki, pewną spadku z Ekstraklasy. Zagłębie oddaliło się od strefy spadkowej na trzy punkty, ale ma mecz więcej od większości rywali z dolnej części tabeli.

Chojniczanka Chojnice - Zagłębie Sosnowiec 1-3 (1-0)

Bramki: 1-0 Oskar Paprzycki (22.), 1-1 Fabian Piasecki (78.), 1-2 Kacper Łopata (83.), 1-3 Patryk Małecki (90+3.).

Żółta kartka - Zagłębie Sosnowiec: Quentin Seedorf, Patryk Małecki, Fabian Piasecki.

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

W 45+4 min. Fabian Piasecki (Zagłębie) nie wykorzystał rzutu karnego - obrona Radosława Janukiewicza. Po tej porażce Chojniczanka została zdegradowana do 2. ligi.

Dowiedz się więcej na temat: Chojniczanka | I liga | Zagłębie Sosnowiec