Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Chrobry Głogów 3-1 (0-1). 5. kolejka Fortuny 1 Liga

W spotkaniu 5. kolejki Fortuny 1 Liga, które rozegrane zostało 11 sierpnia, zespół Bruk-Bet Termalicy zwyciężył z Chrobrym Głogów 3-1 (0-1). Starcie odbyło się na Stadionie Sportowym Bruk-Bet Termalica w Niecieczy.

W  spotkaniu 5. kolejki  Fortuny 1 Liga, które rozegrane zostało 11 sierpnia, zespół Bruk-Bet Termalicy zwyciężył  z Chrobrym Głogów  3-1 (0-1). Starcie odbyło się na Stadionie Sportowym Bruk-Bet Termalica w Niecieczy.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Bruk-Bet Termalicy wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Chrobrego Głogów w szóstej minucie spotkania, gdy Rafał Wolsztyński zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Jakub Kuzdra.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Wiktorowi Biedrzyckiemu z zespołu Bruk-Bet Termalicy. Była to 20. minuta meczu. W 45. minucie za Andreja Kadleca wszedł Muris Mesanović. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Chrobrego Głogów.

Adam Radwański wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bruk-Bet Termalicy, strzelając gola w 52. minucie pojedynku. Asystę przy bramce zanotował Kacper Karasek.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Bruk-Bet Termalicy przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Muris Mesanović.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę otrzymał Tomáš Poznar z Bruk-Bet Termalicy. W 60. minucie boisko opuścili zawodnicy Chrobrego Głogów: Jakub Gorski, Paweł Tupaj, Mateusz Machaj, a na ich miejsce weszli Dawid Hanc, Jakub Kuzdra, Sebastian Steblecki.

Zespół Chrobrego Głogów ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Bruk-Bet Termalicy, strzelając kolejnego gola. W 66. minucie wynik ustalił Marcin Grabowski.

W 72. minucie Mateusz Bochniak został zmieniony przez Patryka Kusztala, a za Roberta Mandrysza wszedł na boisko Patryk Mucha, co miało wzmocnić jedenastkę Chrobrego Głogów. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomáša Poznara na Daniela Pietraszkiewicza oraz Adama Radwańskiego na Marcela Vasila. Na 10 minut przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Marcin Grabowski, piłkarz Bruk-Bet Termalicy. Chwilę później trener Bruk-Bet Termalicy postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kacpra Karaska wszedł Marcel Błachewicz, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Bruk-Bet Termalicy utrzymać prowadzenie.

W 82. minucie kartkę obejrzał Mavroudis Bougaidis z jedenastki Chrobrego Głogów. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Bruk-Bet Termalicy doszło do zmiany. Artem Putiwcew wszedł za Marcina Grabowskiego. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Zespół Bruk-Bet Termalicy był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Bruk-Bet Termalicy, natomiast piłkarzom Chrobrego Głogów pokazał jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy.