Reklama

Reklama

​Arka Gdynia. Jankowski odchodzi, Sasin przychodzi

Ruch transferowy w Arce zaczyna przypominać ten na przedwojennym transatlantyku "Batorym".

Gdy nowy trener Arki, Dariusz Marzec udzielił wywiadu portalowi trójmiasto.pl., w którym mówił m.in.: "Jeżeli byłaby potrzeba wymiany całej "11", to ją wymienimy" wielu myślało, że żartuje.

Tymczasem jego słowa powoli stają się ciałem. Po wczorajszym odejściu wieloletniego kapitana Arki Adama Marciniaka, ruch na pokładzie zaczyna przypominać kolejkę na przedwojenny transatlantyk "Batory" w gdyńskim porcie. Jedni wsiadają, drudzy wysiadają. Najpierw o tych drugich. Według naszych informacji przesądzone jest odejście z Arki napastnika Macieja Jankowskiego. "Jankes" grał w Arce cztery lata, w tym czasie zdobył dla niej 23 bramki. Wszystkie tropy prowadzą do Mielca i tamtejszej Stali, w której trenerem jest były szkoleniowiec Arki, Leszek Ojrzyński. Jankowski, który został przez tygodnik "Piłka Nożna" wybrany "odkryciem roku" w roku 2010 spotka w Stali innego byłego arkowca, Bułgara Aleksandara Kolewa, który kilka dni temu związał się z beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy.

Reklama

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

To nie koniec odejść. II-ligową Olimpię Elbląg zasili rezerwowy bramkarz Arki, Andrzej Witan. Z kolei Bartosz Kwiecień wróci z wypożyczenia do ekstraklasowej Jagiellonii Białystok. Coraz głośniej również o zainteresowaniu Wisły Kraków młodzieżowcem, Mateuszem Młyńskim.

Kto zagra w Arce na wiosnę? Dziś klub ogłosił przybycie 37-letniego Pawła Sasina z Górnika Łęczna. Obrońca podpisał półtoraroczny kontakt z Arką. Wcześniej linię ofensywną zasilili Ekwadorczyk Christian Aleman z Guayaquil City FC oraz, na zasadzie wypożyczenia, Maciej Rosołek z Legii Warszawa.  

MS

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL