Arka Gdynia - Chrobry Głogów 0-2 (0-1). Fortuna 1 Liga

26 maja na Stadionie Miejskim w Gdyni odbyło się starcie Fortuny 1 Liga pomiędzy drużynami Arki Gdynia i Chrobrego Głogów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Chrobrego Głogów 2-0. Na stadionie zasiadło 7 000 widzów.

26 maja  na Stadionie Miejskim w Gdyni odbyło się starcie   Fortuny 1 Liga pomiędzy drużynami Arki Gdynia  i Chrobrego Głogów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Chrobrego Głogów 2-0. Na stadionie zasiadło 7 000 widzów.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów zespół Chrobrego Głogów wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Marcel Ziemann z Chrobrego Głogów. Była to dziewiąta minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Chrobrego Głogów w 41. minucie spotkania, gdy Dominik Piła strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Mateusz Bochniak.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Chrobrego Głogów.

W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Michała Rzuchowskiego z Chrobrego Głogów, a w 69. minucie Adama Deję z drużyny przeciwnej.

Zespół Arki Gdynia ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Chrobrego Głogów, strzelając kolejnego gola. W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Mikołaj Lebedyński. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Dominik Piła.

W tej samej minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Martinowi Dobrotce z zespołu Arki Gdynia. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Arki Gdynia doszło do zmiany. Michał Bednarski wszedł za Sebastiana Milewskiego. W 77. minucie Mikołaj Lebedyński został zmieniony przez Dennisa van der Heijdena.

W 79. minucie boisko opuścili zawodnicy Arki Gdynia: Fabian Hiszpański, Mateusz Stępień, a na ich miejsce weszli Adam Deja, Olaf Kobacki. W 81. minucie żółtą kartkę dostał Mateusz Bochniak, piłkarz Chrobrego Głogów. Chwilę później trener Chrobrego Głogów postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mateusza Bochniaka wszedł Paweł Tupaj, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Chrobrego Głogów utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie Mateusz Kuzimski został zmieniony przez Marcusa Viniciusa, co miało wzmocnić zespół Arki Gdynia. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michała Rzuchowskiego na Mateusza Machaja oraz Dominika Piłę na Dominika Dziąbka. W samej końcówce spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Martin Dobrotka z zespołu Arki Gdynia i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 71. minucie. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.