Reklama

Reklama

Arka Gdynia: Chcemy odbierać punkty faworytom

​W sobotę piłkarze Arki zmierzą się w Gdyni z liderem I ligi Termaliką Bruk-Bet Nieciecza. - Tak jak w poprzednich meczach z drużynami walczącymi o awans do ekstraklasy, także teraz zamierzamy odebrać punkty liderowi - zapowiedział trener Arki Paweł Sikora.

W rundzie rewanżowej Arka zremisowała z dwoma czołowymi zespołami I ligi - na własnym stadionie 1-1 z Cracovią oraz 0-0 w Bydgoszczy z Zawiszą.

- Teraz apetyty mamy większe. Zagramy w najsilniejszym składzie i chcemy, aby nie jeden, a trzy punkty zostały w Gdyni. W kolejnym meczu zmierzymy się w Świnoujściu z drugą w tabeli Flotą, której również zamierzamy pokrzyżować szyki i odebrać punkty. Grono zespołów walczących o awans do ekstraklasy poszerzyło się, ale biorąc pod uwagę ostatnie wyniki trudno wskazać zdecydowanych faworytów - stwierdził na konferencji prasowej w Gdyni Sikora.

Termalica otwiera co prawda tabelę I ligi, niemniej szkoleniowiec żółto-niebieskich uważa, że ta drużyna nie jest szczególnie zdeterminowana, aby znaleźć się w T-Mobile Ekstraklasie.

- Drużyna z Niecieczy składa się z doświadczonych piłkarzy, którzy grają jednak bez większej presji. W Termalice nie ma chyba specjalnego ciśnienia na awans. Z drugiej strony jej zawodnicy na nic nie mogą narzekać. Mają bogatego sponsora, a ich kontrakty należą z pewnością do najwyższych w I lidze - ocenił.

Trener Sikora docenia jednak klasę najbliższego rywala. - Termalica prezentuje ofensywny, zbliżony do Cracovii styl, niemniej ma od "Pasów" lepszych wykonawców i dlatego jest skuteczniejsza. Na mnie również jej gra sprawia lepsze wrażenie - dodał.

W rundzie jesiennej Arka przegrała w Niecieczy 2-3 - jedną z bramek dla gości zdobył w tamtym spotkaniu Marcus da Silva, który z dorobkiem dziewięciu trafień jest czołowym snajperem I ligi.

- Wypada nam się teraz zrewanżować za tę porażkę. Cieszę się, że aura się poprawia. Chyba każdy lubi grać kiedy jest ciepło, a ja szczególnie. Pochodzę z Rio de Janeiro, gdzie w zimie temperatura sięga czasami w ciągu dnia nawet 30 stopni. Z drugiej strony mieszkam już pięć lat w Polsce i zdążyłem się przyzwyczaić do takiej pogody - zapewnił 29-letni Brazylijczyk.

W meczu z Termalicą po raz pierwszy podczas ligowego spotkania Arki kibice będą mogli napić się piwa z mniejszą zawartością alkoholu - do 3,5 procent.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę I ligi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama