9. kolejka 1. ligi: OKS Odra Opole - Sandecja Nowy Sącz 1-1 (1-1)

W spotkaniu 9. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 13 września, drużyna OKS-u Odra zremisowała z Sandecją 1-1 (1-1). Mecz na Stadionie Miejskim w Opolu obejrzało 1 092 widzów.

D. Kun 5'

Było to starcie jedenastek broniących się przed spadkiem. Grał ze sobą 18. i 14. zespół 1. ligi.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach meczu na listę strzelców wpisał się Dominik Kun.

Drużyna gości (”Biało-Czarni”) niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 14 minut, jedenastka OKS-u Odra doprowadziła do remisu. Gola strzelił Szymon Skrzypczak. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Sandecja: Damianowi Chmielowi w 25. i Maciejowi Małkowskiemu w 45. minucie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Między 61. a 65. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom OKS-u Odra i jedną drużynie przeciwnej. W 71. minucie Krzysztof Janus został zmieniony przez Patryka Janasika.

Między 71. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sandecji: Maciej Małkowski, Grzegorz Baran, Thiago, na ich miejsce weszli: Maciej Korzym, Bartłomiej Dudzic, Michał Walski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Franciszka Wroblewskiego, Miłosza Trojaka zajęli: Bartłomiej Wdowik, Martin Adamec. W drugiej połowie nie padły gole.

Daniel Bielica
61′ Adam Mesjasz
Marcin Flis
Łukasz Winiarczyk
Michal Piter-Bucko
65′ Franciszek Wroblewski
Thiago Rodrigues de Souza
 19′ Szymon Skrzypczak
Mateusz Klichowicz

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.