8. kolejka 1. ligi: Chrobry Głogów - Radomiak 0-2 (0-1)

6 września na Stadionie Miejskim im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu odbył się pojedynek 8. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Chrobry i Radomiaka. Starcie zakończyło się zwycięstwem Radomiaka 2-0. Na stadionie stawiło się 885 widzów.

8. kolejka Polska - 1. liga
2019-09-06 18:00 | Stadion: Stadion Miejski im. Bronisława Malinowskiego | Widzów: 885 | Arbiter: S. Krasny
Chrobry Głogów
Radomiak
0
2
M. Lewandowski 17'
R. Makowski 57'

Drużyna Chrobry przed meczem zajmowała 17. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Radomiaka w 17. minucie spotkania, gdy Mateusz Lewandowski zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Radomiaka.

W 53. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mikołaja Lebedyńskiego z Chrobry, a w 54. minucie Mateusza Lewandowskiego z drużyny przeciwnej.

Jedenastka Chrobry ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Radomiaka, strzelając kolejnego gola. W 57. minucie trafił Rafał Makowski.

W 59. minucie za Damiana Kowalczyka wszedł Adrian Benedyczak. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Maciej Górski
53′ Mikołaj Lebedyński
Leândro Rossi Pereira

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna Chrobry w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast jedenastka Radomiaka w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.