7. kolejka 1. ligi: Stomil Olsztyn - Zagłębie Sosnowiec 1-3 (1-1)

W starciu 7. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 30 sierpnia, jedenastka Stomilu Olsztyn przegrała z Zagłębiem Sosnowiec 1-3 (1-1). Mecz na Stadion OSiR obejrzało 2 579 widzów.

S. Pawłowski 90'

Zespół Zagłębia Sosnowiec przed meczem zajmował 14. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Grzegorz Lech wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stomilu Olsztyn , strzelając gola w 11. minucie pojedynku.

Jedenastka gości wyrównała wynik meczu. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Patryk Małecki.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Stomil Olsztyn: Maciejowi Pałaszewskiemu w 31. i Jakubowi Mosakowskiemu w 42. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Zagłębia Sosnowiec wyszedł w zmienionym składzie, za Quentina Seedorfa wszedł Wojciech Slomka. W 55. minucie za Carla Stewarta wszedł Jakub Sinior.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zagłębia Sosnowiec w 60. minucie spotkania, gdy Patryk Małecki zdobył drugą bramkę.

Drużyna Stomilu Olsztyn ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Szymon Pawłowski.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Kacper Radkowski
42′ Jakub Mosakowski
Dawid Ryndak
Rafał Remisz
Quentin Seedorf
Wiktor Biedrzycki
Tomasz Hołota
 11′ Grzegorz Lech
Patryk Małecki  26′, 60′
Bartłomiej Niedziela
Tomasz Nawotka
31′ Maciej Pałaszewski
Szymon Pawłowski  90′
Artur Siemaszko
Carl Stewart
Szymon Sobczak
Fabian Piasecki

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Zagłębia Sosnowiec, która potrzebowała tylko sześciu celnych strzałów, żeby trzy razy pokonać bramkarza rywali.

Sędzia nie ukarał zawodników Zagłębia Sosnowiec żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.