7. kolejka 1. ligi: Miedź Legnica - Wigry Suwałki 2-1 (0-0)

1 września na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy odbyło się starcie 7. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Miedzi i Wigier. Mecz zakończył się zwycięstwem Miedzi 2-1. Na stadionie stawiło się 3 701 widzów.

7. kolejka Polska - 1. liga
2019-09-01 15:00 | Stadion: Stadion im. Orła Białego | Widzów: 3701 | Arbiter: T. Wajda
C. Sauczek 90'

Było to spotkanie zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż grały ze sobą szósta i trzecia drużyna 1. ligi.

Od pierwszych minut jedenastka Wigier zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Miedzi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 34. minucie sędzia ukarał kartką Dawida Sołdeckiego, piłkarza gości.

W 45. minucie Arkadiusz Najemski został zastąpiony przez Roberta Bartczaka. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 46. minucie Szymon Łapiński został zmieniony przez Michała Żebrakowskiego, co miało wzmocnić zespół Wigier. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Carlosa Heredię na Jakuba Łukowskiego w 57. minucie. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Miedź: Nemani Mijuškoviciowi w 55. i Adrianowi Purzyckiemu w tej samej minucie.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Miedzi w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 65. minucie bramkę zdobył Jakub Łukowski.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Miedzi w 76. minucie spotkania, gdy Patryk Makuch strzelił drugiego gola. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu sędzia wręczył kartkę Arturowi Pikkowi z zespołu gospodarzy.

W 82. minucie Łukasz Sosnowski został zmieniony przez Kamila Sabillę, co miało wzmocnić drużynę Wigier. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Krzysztofa Danielewicza na Roka Mišlova oraz Marquitos na Macieja Koziarę.

Piłkarze Wigier odpowiedzieli zdobyciem bramki. W doliczonej drugiej minucie starcia na listę strzelców wpisał się Cezary Sauczek. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Zespołowi Wigier zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Miedzi.

Dominik Kąkolewski
55′ Nemanja Mijušković
Grzegorz Aftyka
Bożo Musa
Konrad Matuszewski
81′ Artur Pikk
Michał Ozga
57′ Adrian Purzycki
Adrian Piekarski
 76′ Patryk Makuch
Cezary Sauczek  90′
Henrik Ojamaa
Paweł Gierach

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Wigier rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Puszcza Niepołomice.