6. kolejka 1. ligi: Stal Mielec - Miedź Legnica 1-0 (0-0)

26 sierpnia na Stadionie MOSiR w Mielcu odbyło się spotkanie 6. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Stal i Miedzi. Mecz zakończył się zwycięstwem Stal 1-0. Starcie obejrzało 4 558 widzów.

A. Paluchowski 48'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Miedzi zajmował trzecią, natomiast drużyna Stal - czwartą pozycję.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między szóstą a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną bramkę meczu dla Stal zdobył Adrian Paluchowski w 48. minucie. W 52. minucie kartkę dostał Krzysztof Danielewicz z zespołu gości.

W 56. minucie za Roka Mišlova wszedł Valerijs Sabala. Między 69. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Stal: Mateusz Mak, Adrian Paluchowski, Andreja Prokić, na ich miejsce weszli: Łukasz Janoszka, Mateusz Żyro, Josip Bariszić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Krzysztofa Danielewicza, Patryka Makucha zajęli: Carlos Heredia, Maciej Sliwa. W samej końcówce pojedynku kartkę dostał Josip Šoljić, piłkarz Stal.

Bożo Musa23′
42′ Szymon Stasik
Roko Mišlov39′
89′ Josip Šoljić
Adrian Purzycki
Grzegorz Tomasiewicz
Patryk Makuch
 48′ Adrian Paluchowski
Henrik Ojamaa

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników Miedzi. Przyznał im trzy żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze gospodarzy otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.