6. kolejka 1. ligi: MKS Chojniczanka Chojnice - Puszcza Niepołomice 0-1 (0-1)

W meczu 6. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 25 sierpnia, drużyna Chojniczanki przegrała z Puszcza 0-1 (0-1). Mecz na Stadionie Miejskim Chojnice w Chojnicach obejrzało 1 300 widzów.

6. kolejka Polska - 1. liga
2019-08-25 18:00 | Stadion: Stadion Miejski Chojnice | Widzów: 1300 | Arbiter: A. Aluszyk
MKS Chojniczanka Chojnice
Puszcza Niepołomice
0
1
W. Żytek 38'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Chojniczanki zajmowała 10., natomiast drużyna Puszcza - 11. miejsce.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków jedenastka Chojniczanki wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 30. minucie kartkę otrzymał Michal Obročník z zespołu gospodarzy.

Jedyną bramkę meczu zdobył Wiktor Zytek dla drużyny Puszcza. Bramka padła w tej samej minucie. W ostatniej minucie pierwszej połowy kartką został ukarany Jakub Serafin, piłkarz gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Puszcza.

Na drugą połowę zespół Chojniczanki wyszedł w zmienionym składzie, za Jakuba Letniowskiego, Jacka Podgórskiego weszli Krystian Wachowiak, Emil Drozdowicz. W 61. minucie za José Embaló wszedł Mykyta Vovchenko.

W 72. minucie Jakub Bąk został zmieniony przez Bartosza Widejkę, a za Jakuba Serafina wszedł na boisko Marcel Kotwica, co miało wzmocnić drużynę Puszcza. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Agwana Papikjana na Janusza Surdykowskiego. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Bartosz Widejko z Puszcza. Była to 89. minuta meczu. W drugiej połowie nie padły gole.

Konrad Nowak
30′ Michal Obročník