5. kolejka 1. ligi: Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-1 (2-1)

W spotkaniu 5. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 21 sierpnia, zespół Warty wygrał z Podbeskidziem B.-B. 2-1 (2-1). Mecz na Stadionie Groclinu Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim obejrzało 686 widzów.

5. kolejka Polska - 1. liga
2019-08-21 17:00 | Stadion: Stadion Groclinu Dyskobolii | Widzów: 686 | Arbiter: W. Myć
K. Sieracki 25'

Było to starcie drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż grały ze sobą druga i czwarta drużyna 1. ligi.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Warty otworzyli wynik. W 10. minucie Mateusz Kupczak dał prowadzenie swojemu zespołowi z karnego.

W 20. minucie arbiter ukarał kartką Jakuba Kiełba, zawodnika gospodarzy.

Jedenastka Podbeskidzia B.-B. wyrównała wynik meczu. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Konrad Sieracki.

W 29. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bartosza Kielibę z Warty, a w 40. minucie Filipa Modelskiego z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kornela Osyrę z Podbeskidzia B.-B., a w 53. minucie Tomasza Boczka z drużyny przeciwnej. W 55. minucie w drużynie Warty doszło do zmiany. Karol Gardzielewicz wszedł za Wiktora Długosza.

W 63. minucie Łukasz Sierpina zastąpił Kacpra Gacha. W 73. minucie Karol Danielak został zmieniony przez Filipa Laskowskiego, co miało wzmocnić zespół Podbeskidzia B.-B.. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roberta Janickiego na Krzysztofa Kiklaisza.

W 83. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Mateusz Kupczak z Warty. W 85. minucie Konrad Sieracki został zmieniony przez Michała Rzuchowskiego, co miało wzmocnić drużynę Podbeskidzia B.-B.. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michała Jakóbowskiego na Mariusza Rybickiego.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom jedenastki gospodarzy: Krzysztofowi Kiklaiszowi i Adrianowi Lisowi. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jaroch
90′ Adrian Lis
Martin Polaczek
53′ Tomasz Boczek
Bartosz Jaroch
29′ Bartosz Kieliba
Aleksander Komor
20′ Jakub Kiełb
Tomasz Nowak
 10′ (k.), 83′ (k.) Mateusz Kupczak
Konrad Sieracki  25′
Łukasz Trałka
Łukasz Sierpina
Gracjan Jaroch
Marko Roginić

Piłkarze Warty obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.