5. kolejka 1. ligi: Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 1-0 (1-0)

21 sierpnia na Stadion OSiR odbył się mecz 5. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Stomilu Olsztyn i Sandecji. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Stomilu Olsztyn 1-0. Starcie obejrzało 2 579 widzów.

5. kolejka Polska - 1. liga
2019-08-21 20:30 | Stadion: Stadion OSiR | Widzów: 2579 | Arbiter: K. Kiełczewski
Stomil Olsztyn
Sandecja Nowy Sącz
1
0
S. Sobczak 7'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Sandecji (”Biało-Czarni”) zajmowała 10., natomiast drużyna Stomilu Olsztyn - 11. miejsce.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Szymon Sobczak.

W 19. minucie Mateusz Gancarczyk został zmieniony przez Bartłomieja Niedzielę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia wręczył Maciejowi Korzymowi z zespołu gości. Była to 45. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Stomilu Olsztyn.

W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Grzegorza Barana z ”Biało-Czarnych”, a w 78. minucie Bartłomieja Niedzielę z drużyny przeciwnej. Między 64. a 83. minutą, boisko opuścili ”Biało-Czarni”: Dominik Kun, Radosław Kanach, Mateusz Klichowicz, na ich miejsce weszli: Damian Chmiel, Michał Walski, Bartłomiej Dudzic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Szymona Sobczaka, Artura Siemaszki zajęli: Mateusz Cetnarski, Koki Hinokio.

Mateusz Klichowicz
 7′ Szymon Sobczak
Maciej Korzym45′

Przewaga drużyny Sandecji w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Stomilu Olsztyn, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.