5. kolejka 1. ligi: OKS Odra Opole - GKS Bełchatów 1-0 (0-0)

W starciu 5. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 25 września, drużyna OKS-u Odra wygrała z GKS-em Bełchatów 1-0 (0-0). Mecz na Stadionie Miejskim w Opolu obejrzało 1 087 widzów.

5. kolejka Polska - 1. liga
2020-09-25 19:45 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 1087 | Arbiter: K. Paszkiewicz
OKS Odra Opole
GKS Bełchatów
1
0
K. Janus 55'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół OKS-u Odra wygrał aż sześć razy, zremisował cztery, a przegrał tylko trzy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 33. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom GKS-u Bełchatów i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół OKS-u Odra w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie bramkę zdobył Krzysztof Janus.

W 57. minucie kartkę dostał Jakub Witek, piłkarz GKS-u Bełchatów. W 60. minucie Jakub Witek został zmieniony przez Damiana Hilbrychta. Między 70. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze OKS-u Odra: Krzysztof Janus, Dawid Kort, Arkadiusz Piech, Tomáš Mikinič, na ich miejsce weszli: Konrad Nowak, Rafał Niziołek, Dawid Czapliński, Mateusz Gancarczyk. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bartłomieja Eizencharta, Patryka Winsztala, Łukasza Wrońskiego zajęli: Szymon Łapiński, Dawid Flaszka, Jakub Bator.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku kartkę otrzymał Arkadiusz Najemski z jedenastki gości.

Mateusz Szymorek37′
 55′ Krzysztof Janus
Waldemar Gancarczyk
33′ Dawid Kort