5. kolejka 1. ligi: MKS Chojniczanka Chojnice - Miedź Legnica 0-3 (0-2)

21 sierpnia na Stadionie Miejskim Chojnice w Chojnicach odbyło się spotkanie 5. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Chojniczanki i Miedzi. Mecz zakończył się zwycięstwem Miedzi 3-0. Na stadionie stawiło się 1 590 widzów.

5. kolejka Polska - 1. liga
2019-08-21 20:00 | Stadion: Stadion Miejski Chojnice | Widzów: 1590 | Arbiter: P. Urban
R. Mišlov 59'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Chojniczanki zajmowała piątą, natomiast jedenastka Miedzi - szóstą pozycję.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W trzeciej minucie Krzysztof Danielewicz dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 24. minucie sędzia pokazał kartkę Hubertowi Wołąkiewiczowi z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Miedzi w 25. minucie spotkania, gdy Henrik Ojamaa strzelił z karnego drugiego gola. W 32. minucie arbiter pokazał kartkę Rokowi Mišlovowi, piłkarzowi Miedzi.

W 38. minucie za Huberta Wołąkiewicza wszedł Oskar Paprzycki. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Chojniczanka: Sewerynowi Michalskiemu w 46. i Tomaszowi Mikołajczakowi w 52. minucie. Na drugą połowę drużyna Chojniczanki wyszła w zmienionym składzie, za Mateusza Kuzimskiego wszedł Tomasz Mikołajczak.

Trzeba było trochę poczekać, aby Roko Mišlov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Miedzi, zdobywając kolejną bramkę w 59. minucie pojedynku. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Michal Obročník, zawodnik gospodarzy.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Łukasz Załuska
46′ Seweryn Michalski
Paweł Zieliński
24′ Hubert Wołąkiewicz
Krzysztof Danielewicz  3′
65′ Michal Obročník