5. kolejka 1. ligi: Górnik Łęczna - Radomiak 2-1 (2-0)

26 września na Stadionie Górnik odbyło się spotkanie 5. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Górnika Łęczna i Radomiaka. Mecz zakończył się zwycięstwem Górnika Łęczna 2-1. Na stadionie zasiadło 1 496 widzów.

5. kolejka Polska - 1. liga
2020-09-26 16:00 | Stadion: Stadion Górnik | Widzów: 1496 | Arbiter: K. Kiełczewski
K. Podliński 46'

Było to starcie zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż spotkały się czwarta i piąta drużyna 1. ligi.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Górnika Łęczna w 13. minucie spotkania, gdy Paweł Wojciechowski zdobył pierwszą bramkę.

W 27. minucie kartką został ukarany Maciej Świdzikowski, piłkarz gości.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Górnika Łęczna, strzelając kolejnego gola. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Bartosz Śpiączka. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Radomiaka rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mateusza Lewandowskiego wszedł Karol Podliński.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 46. minucie wynik ustalił Karol Podliński.

Między 49. a 64. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Radomiaka i jedną drużynie przeciwnej. W 69. minucie Marcin Stromecki został zmieniony przez Bartłomieja Kalinkowskiego. Między 69. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Górnika Łęczna: Paweł Wojciechowski, Bartosz Śpiączka, Michal Goliński, Serhii Krykun, na ich miejsce weszli: Przemyslaw Banaszak, Karol Struski, Maciej Orłowski, Aron Stasiak. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Leândra, Miłosza Kozaka, Damiana Gąski zajęli: Alain Ebwelle, Dominik Sokół, Milan Kvocera.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę Karolowi Angielskiemu z jedenastki gości. Zespołowi Radomiaka zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Górnika Łęczna.

Miłosz Kozak
 28′ 64′ Bartosz Śpiączka
Karol Angielski77′
 13′ Paweł Wojciechowski
Leândro Rossi Pereira

Przewaga zespołu Radomiaka w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Piłkarze Górnika Łęczna obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Radomiaka w drugiej połowie wymienił czterech graczy.