5. kolejka 1. ligi: GKS Jastrzębie Zdrój - Widzew Łódź 0-1 (0-1)

W spotkaniu 5. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 25 września, drużyna GKS-u Jastrzębie przegrała z Widzewem 0-1 (0-1). Mecz na Stadionie Miejskim Widzewa Łódź w Łodzi obejrzało 8 750 widzów.

5. kolejka Polska - 1. liga
2020-09-25 17:40 | Stadion: Stadion Miejski Widzewa Łódź | Widzów: 8750 | Arbiter: S. Rasmus
GKS Jastrzębie Zdrój
Widzew Łódź
0
1
M. Możdżeń 37'

Był to mecz jedenastek broniących się przed spadkiem. Spotkała się 18. i 14. drużyna 1. ligi.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jakub Apolinarski z zespołu gospodarzy. Była to 36. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Widzewa w 37. minucie spotkania, gdy Mateusz Możdżeń zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Widzewa.

W 54. minucie Marek Mróz został zastąpiony przez Kamila Jadacha. Między 54. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Widzewa: Merveille Fundambu, Marcin Robak, Mateusz Możdżeń, Dominik Kun, Mateusz Michalski, na ich miejsce weszli: Daniel Mąka, Karol Czubak, Bartłomiej Poczobut, Michael Ameyaw, Sebastian Rudol. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Farida Alego, Patryka Skóreckiego, Łukasza Zejdlera zajęli: Jakub Apolinarski, Wojciech Łaski, Filip Karmański.

Od 59. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy. W drugiej połowie nie padły gole.

Filip Becht
90′ Dominik Kulawiak
Mateusz Michalski
59′ Patryk Skórecki
Mateusz Możdżeń  37′
Łukasz Zejdler
Patryk Mucha
Daniel Rumin
Marcin Robak

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników Widzewa żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał cztery żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Widzewa w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.