5. kolejka 1. ligi: GKS Bełchatów - OKS Odra Opole 1-0 (1-0)

W spotkaniu 5. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 21 sierpnia, drużyna GKS-u Bełchatów zwyciężyła z OKS-em Odra 1-0 (1-0). Mecz na Stadionie GKS-u obejrzało 2 610 widzów.

5. kolejka Polska - 1. liga
2019-08-21 19:00 | Stadion: Stadion GKS-u | Widzów: 2610 | Arbiter: M. Złotnicki
GKS Bełchatów
OKS Odra Opole
1
0
M. Marzec 40'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka OKS-u Odra plącze się na dole tabeli zajmując 17. pozycję, za to drużyna GKS-u Bełchatów zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć jedenastka GKS-u Bełchatów wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut drużyna OKS-u Odra zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu GKS-u Bełchatów była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom GKS Bełchatów: Bartoszowi Bielowi w 26. i Krzysztofowi Wołkowiczowi w 36. minucie.

Jedyną bramkę meczu dla GKS-u Bełchatów zdobył Mateusz Marzec w 40. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki GKS-u Bełchatów.

W 56. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pawła Czajkowskiego z GKS-u Bełchatów, a w 58. minucie Szymona Skrzypczaka z drużyny przeciwnej. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole GKS-u Bełchatów doszło do zmiany. Dawid Kocyla wszedł za Macieja Masa.

W 68. minucie Mateusz Marzec zastąpił Dawida Flaszkę. W drugiej połowie nie padły gole.

Adam Mesjasz
36′ Krzysztof Wołkowicz
Mateusz Wypych
Bartłomiej Bartosiak
Martin Adamec
26′ Bartosz Biel
Dawid Błanik
56′ Paweł Czajkowski
Sebastian Bonecki
Artur Golański
Mateusz Czyżycki
 40′ Mateusz Marzec
Bartłomiej Wdowik
Maciej Daniel Mas
Szymon Skrzypczak58′

Piłkarze GKS-u Bełchatów dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę drużyna OKS-u Odra rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Radomiak. Natomiast w niedzielę Sandecja Nowy Sącz będzie gościć zespół GKS-u Bełchatów.