5. kolejka 1. ligi: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Stal Mielec 1-2 (0-2)

21 sierpnia na Stadionie Termaliki Bruk-Bet Nieciecza w Niecieczy odbyło się spotkanie 5. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Bruk-Bet Termalicy i Stal. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Stal 2-1. Na stadionie zasiadło 4 024 widzów.

5. kolejka Polska - 1. liga
2019-08-21 20:00 | Stadion: Stadion Termaliki Bruk-Bet Nieciecza | Widzów: 4024 | Arbiter: T. Wajda
G. Tomasiewicz 40'

Zespół Bruk-Bet Termalicy bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwsze miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Od pierwszych minut zespół Stal zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Bruk-Bet Termalicy była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Krystian Getinger z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stal w 38. minucie spotkania, gdy Bartosz Nowak strzelił pierwszego gola.

Jedenastka Bruk-Bet Termalicy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 40. minucie wynik na 0-2 podwyższył Grzegorz Tomasiewicz.

Od 41. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę jedenastka Bruk-Bet Termalicy rozpoczęła w zmienionym składzie, za Vlastimira Jovanovicia wszedł Florin Purece. W 57. minucie Mateusz Mak zastąpił Mateusza Żyrę.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Bruk-Bet Termalicy doszło do zmiany. Wojciech Kamiński wszedł za Michala Bezpalca.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 72. minucie wynik ustalił Florin Purece.

W 75. minucie Adrian Paluchowski został zmieniony przez Josipa Bariszicia, a za Andreję Prokić wszedł na boisko Pawel Olszewski, co miało wzmocnić drużynę Stal. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dawida Kalisza na Jacka Kiełba. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Karol Dybowski z Bruk-Bet Termalicy. Była to 89. minuta meczu. Zespołowi Bruk-Bet Termalicy zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Stal.

Mateusz Mak
41′ Vlastimir Jovanović
Bartosz Nowak  38′
Dawid Kalisz
Andreja Prokić
45′ Martin Mikovič
Josip Šoljić
Piotr Wlazło
Grzegorz Tomasiewicz  40′
Vladislavs Gutkovskis
Adrian Paluchowski

Arbiter wręczył trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Stal pokazał dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Bruk-Bet Termalicy rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Wigry Suwałki. Natomiast w poniedziałek Miedź Legnica zagra z jedenastką Stal na jej terenie.