4. kolejka 1. ligi: Zagłębie Sosnowiec - Łódzki Klub Sportowy 1-2 (0-1)

19 września na Stadionie Ludowym odbyło się starcie 4. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Zagłębia Sosnowiec i ŁKS-u. Mecz zakończył się zwycięstwem ŁKS-u 2-1. Na stadionie stawiło się 2 048 widzów.

Pirulo 50'

Zespół ŁKS-u bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała pierwsze miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ŁKS-u w 16. minucie spotkania, gdy Michał Trąbka zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ŁKS-u.

Na drugą połowę drużyna ŁKS-u wyszła w zmienionym składzie, za Dragoljuba Srnicia, Adama Ratajczyka, Samu Corrala weszli Tomasz Nawotka, Piotr Gryszkiewicz, Łukasz Sekulski. Także jedenastka Zagłębia Sosnowiec wyszła w zmienionym składzie, za Olafa Nowaka wszedł Gonçalo Gregório.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół ŁKS-u, strzelając kolejnego gola. W 50. minucie wynik na 0-2 podwyższył Pirulo.

Zawodnicy Zagłębia Sosnowiec szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Gonçalo Gregório.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 59. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Łukaszowi Sekulskiemu i João Oliveirze. W tej samej minucie Mateusz Szwed zastąpił Patryka Mularczyka. W tej samej minucie João Oliveira został zmieniony przez Filipa Karbowego, a za Szymona Pawłowskiego wszedł na boisko Michał Kieca, co miało wzmocnić zespół Zagłębia Sosnowiec. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriana Klimczaka na Kamila Dankowskiego oraz Maksymiliana Rozwandowicza na Jakuba Tosika.

W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Maksymiliana Rozwandowicza z ŁKS-u, a w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku Filipa Karbowego z drużyny przeciwnej. Drużynie Zagłębia Sosnowiec zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki ŁKS-u.

Maksymilian Rozwandowicz80′
59′ João Ribeiro Oliveira
Dragoljub Srnić
Mateusz Szwed
Michał Trąbka  16′
Olaf Nowak
Samuel Corral Valero

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka ŁKS-u w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.