4. kolejka 1. ligi: Widzew Łódź - Stomil Olsztyn 2-0 (1-0)

W pojedynku 4. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 19 września, drużyna Widzewa wygrała ze Stomilem Olsztyn 2-0 (1-0). Mecz na Stadionie Miejskim Widzewa Łódź w Łodzi obejrzało 5 580 widzów.

4. kolejka Polska - 1. liga
2020-09-19 12:40 | Stadion: Stadion Miejski Widzewa Łódź | Widzów: 5580 | Arbiter: Ł. Szczech
Widzew Łódź
Stomil Olsztyn
2
0
M. Fundambu 32'
M. Robak 58'

Było to starcie zespołów broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 18. i 15. drużyna 1. ligi.

Taktyka trenera zespołu Stomilu Olsztyn już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupił się on głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców zespołu Stomilu Olsztyn. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Widzewa w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy bramkę zdobył Merveille Fundambu.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Merveille'owi Fundambu z drużyny gospodarzy. Była to 39. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Widzewa.

Drugą połowę drużyna Stomilu Olsztyn rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jakuba Staszaka, Ņikitę Kovaļonoks weszli Jakub Mosakowski, Jurich Carolina. Także zespół Widzewa wyszedł w zmienionym składzie, za Henrika Ojamaę wszedł Dominik Kun. W 55. minucie arbiter ukarał kartką Krystiana Nowaka, zawodnika gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Widzewa w 58. minucie spotkania, gdy Marcin Robak strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 69. minucie Maciej Spychała zastąpił Grzegorza Lecha.

Między 71. a 87. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Między 73. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Widzewa: Marcin Robak, Mateusz Michalski, Merveille Fundambu, Mateusz Możdżeń, na ich miejsce weszli: Karol Czubak, Daniel Mąka, Michael Ameyaw, Sebastian Rudol. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Janusza Bucholca, Kokiego Hinokia zajęli: Damian Sierant, Jakub Brdak. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Janusz Bucholc
80′ Łukasz Kosakiewicz
Damian Byrtek
55′ Krystian Nowak
Jakub Staszak
Daniel Tanżyna
Jonatan Straus
 32′ 39′ Merveille Fundambu
Sam van Huffel
 58′ (k.) Marcin Robak
Ņikita Kovaļonoks

Jedenastka Widzewa była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.