4. kolejka 1. ligi: Sandecja Nowy Sącz - OKS Odra Opole 1-2 (0-1)

19 września na Stadionie im. Ojca Władysława Augustynka w Nowym Sączu odbył się pojedynek 4. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Sandecji i OKS-u Odra. Starcie zakończyło się zwycięstwem OKS-u Odra 2-1. Na stadionie stawiło się 755 widzów.

4. kolejka Polska - 1. liga
2020-09-19 16:30 | Stadion: Stadion im. Ojca Władysława Augustynka | Widzów: 755 | Arbiter: M. Złotnicki
D. Kort 90'

Drużyna Sandecji (”Biało-Czarni”) przed meczem zajmowała 16. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Rafał Niziołek z OKS-u Odra. Była to 13. minuta meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Arkadiusz Piech wywołał eksplozję radości wśród kibiców OKS-u Odra, strzelając gola w 41. minucie starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki OKS-u Odra.

W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Maciej Małkowski. W 56. minucie Rafał Niziołek został zastąpiony przez Miłosza Trojaka.

Między 57. a 74. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Między 62. a 84. minutą, boisko opuścili ”Biało-Czarni”: Maciej Małkowski, Paweł Mandrysz, Damian Chmiel, Wiktor Żołądź, na ich miejsce weszli: Michał Walski, Kamil Ogorzały, Artem Dudik, Wojciech Kamiński. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tomáša Mikiniča, Krzysztofa Janusa, Arkadiusza Piecha zajęli: Mateusz Gancarczyk, Konrad Nowak, Dawid Czapliński.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy OKS-u Odra w 90. minucie spotkania, gdy Dawid Kort zdobył z karnego drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Piotr Żemło
60′ Adrian Danek
Sebastian Bonecki
57′ Bartłomiej Kasprzak
Krzysztof Janus
 55′ (k.) Maciej Małkowski