4. kolejka 1. ligi: GKS Bełchatów - GKS Tychy '71 1-1 (0-1)

19 września na Stadionie GKS-u odbył się mecz 4. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami GKS-u Bełchatów i GKS-u Tychy. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Starcie obejrzało 627 widzów.

Ł. Grzeszczyk 10'

Jedenastka GKS-u Bełchatów przed meczem zajmowała 13. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków jedenastka GKS-u Tychy wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy GKS-u Tychy w 10. minucie spotkania, gdy Łukasz Grzeszczyk strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Waldemarowi Gancarczykowi z zespołu gospodarzy. Była to 38. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny GKS-u Tychy.

W 56. minucie kartkę otrzymał Damian Nowak z GKS-u Tychy.

Jedenastka GKS-u Bełchatów wyrównała wynik meczu. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Patryk Makuch.

W 73. minucie za Jana Biegańskiego wszedł Oskar Paprzycki. Między 73. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze GKS-u Bełchatów: Łukasz Wroński, Patryk Winsztal, Patryk Makuch, na ich miejsce weszli: Szymon Łapiński, Przemysław Zdybowicz, Damian Hilbrycht. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Łukasza Monety, Damiana Nowaka, Bartosza Biela zajęli: Kacper Piątek, Dawid Kasprzyk, Sebastian Steblecki. W 79. minucie arbiter pokazał kartkę Patrykowi Makuchowi, zawodnikowi GKS-u Bełchatów.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Bartosz Biel
38′ Waldemar Gancarczyk
Łukasz Grzeszczyk  10′ (k.)
Michał Pawlik
Jakub Piątek
Łukasz Wroński
Krzysztof Wołkowicz
 70′ 79′ Patryk Makuch
Łukasz Moneta
Patryk Winsztal
Damian Nowak56′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom GKS-u Tychy pokazał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół GKS-u Tychy w drugiej połowie wymienił czterech graczy.