4. kolejka 1. ligi: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - CWKS Resovia 2-0 (1-0)

19 września na Stadionie Termaliki Bruk-Bet Nieciecza w Niecieczy odbył się mecz 4. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Bruk-Bet Termalicy i Resovii. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Bruk-Bet Termalicy 2-0. Na stadionie stawiło się 1 670 widzów.

4. kolejka Polska - 1. liga
2020-09-19 20:00 | Stadion: Stadion Termaliki Bruk-Bet Nieciecza | Widzów: 1670 | Arbiter: P. Pskit
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
CWKS Resovia
2
0
A. Putiwcew 10'
R. Gergel 90'

Jedenastka Bruk-Bet Termalicy bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Resovii wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Artiom Putiwcew wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bruk-Bet Termalicy, strzelając gola w 10. minucie starcia.

W 28. minucie Maksymilian Hebel zastąpił Kamila Radulja. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Bruk-Bet Termalicy.

Między 57. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Resovii: Przemysław Brychlik, Szymon Feret, Michał Kuczałek, Adrian Dziubiński, na ich miejsce weszli: Dawid Rogalski, Rafał Mikulec, Bartłomiej Wasiluk, Karol Twardowski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pawła Żyry, Patrika Mišáka zajęli: Vlastimir Jovanović, Martin Zeman. Od 67. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Bruk-Bet Termalicy, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej piątej minucie meczu wynik ustalił Roman Gergel.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Mateusz Geniec
82′ Marcin Grabowski
Dawid Kubowicz79′
67′ Mateusz Grzybek
Sebastian Zalepa
Michał Orzechowski
Radosław Adamski
 10′ Artiom Putiwcew
Przemysław Brychlik
 90′ Roman Gergel