4. kolejka 1. ligi: Arka Gdynia - Miedź Legnica 4-0 (1-0)

18 września na Stadionie Miejskim w Gdyni odbyło się spotkanie 4. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Arki i Miedzi. Starcie zakończyło się zwycięstwem Arki 4-0. Na stadionie stawiło się 3 433 widzów.

J. Letniowski 53'

Był to pojedynek zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż spotkały się czwarty i piąty zespół 1. ligi.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Arki w trzeciej minucie spotkania, gdy Maciej Jankowski zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Szymon Matuszek z Miedzi. Była to 42. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Arki.

Na drugą połowę jedenastka Miedzi wyszła w zmienionym składzie, za Pawła Tupaja wszedł Maciej Śliwa.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mateusz Żebrowski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Arki, strzelając kolejnego gola w 46. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Arki w 53. minucie spotkania, gdy Juliusz Letniowski zdobył trzecią bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 60. minucie Joan Román został zastąpiony przez Jakuba Łukowskiego.

W 65. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Mateusz Żebrowski z Arki. Między 66. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Arki: Maciej Jankowski, Mateusz Żebrowski, Adam Deja, Arkadiusz Kasperkiewicz, Mateusz Młyński, na ich miejsce weszli: Rafał Wolsztyński, Kamil Mazek, Artur Siemaszko, Damian Ślesicki, Patryk Soboczyński. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Szymona Matuszka, Krzysztofa Drzazgi, Marcina Pietrowskiego zajęli: Adrian Purzycki, Bartosz Bartkowiak, Marcin Garuch.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Szymon Matuszek42′
 53′ Juliusz Letniowski
Joan Roman
Mateusz Młyński
Damian Tront
 46′, 65′ Mateusz Żebrowski
Krzysztof Drzazga
 3′ Maciej Jankowski
Kamil Zapolnik

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Miedzi pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.