34. kolejka 1. ligi: OKS Odra Opole - Łódzki Klub Sportowy 3-3 (0-3)

W starciu 34. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 18 maja, zespół OKS-u Odra zremisował z ŁKS-em 3-3 (0-3). Mecz na Stadionie Miejskim w Opolu obejrzało 1 688 widzów.

34. kolejka Polska - 1. liga
2019-05-18 17:30 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 1688 | Arbiter: D. Kruczyński
M. Rozwandowicz 45'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze ŁKS-u nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Patryk Bryla. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół ŁKS-u, zdobywając kolejną bramkę. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Rafał Kujawa. To już dziesiąte trafienie tego piłkarza w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ŁKS-u w 45. minucie spotkania, gdy Maksymilian Rozwandowicz strzelił z karnego trzeciego gola.

Na drugą połowę zespół OKS-u Odra wyszedł w zmienionym składzie, za Jakuba Modera wszedł Dawid Błanik.

Niedługo później Dawid Błanik wywołał eksplozję radości wśród kibiców OKS-u Odra, zdobywając bramkę w 51. minucie meczu.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kontaktowego gola dla piłkarzy OKS-u Odra strzelił Mateusz Czyżycki.

W 64. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Patryka Brylę z ŁKS-u, a w 66. minucie Krzysztofa Janusa z drużyny przeciwnej. W 69. minucie Patryk Bryla zastąpił Łukasza Piątka.

W 73. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik ŁKS-u Maksymilian Rozwandowicz. W 75. minucie Piotr Pyrdol został zmieniony przez Adama Ratajczyka, a za Rafała Kujawę wszedł na boisko Łukasz Sekulski, co miało wzmocnić jedenastkę ŁKS-u. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sebastiana Boneckiego na Miłosza Trojaka oraz Mateusza Czyżyckiego na Macieja Wróbla.

Między 79. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom OKS-u Odra i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-3.

Jan Grzesik
79′ Sebastian Bonecki
Kamil Juraszek
Rafał Brusiło
Kamil Rozmus85′
 60′ Mateusz Czyżycki
Maciej Wolski
66′ Krzysztof Janus
Patryk Bryła  9′ 64′
Tomáš Mikinič
Wojciech Łuczak
Jakub Moder
Piotr Pyrdoł
Rafał Niziołek
Maksymilian Rozwandowicz  45′ (k.) 73′ (samob.)
82′ Szymon Skrzypczak
Rafał Kujawa  38′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom ŁKS-u wręczył dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.