34. kolejka 1. ligi: GKS Jastrzębie Zdrój - Sandecja Nowy Sącz 5-0 (3-0)

18 maja na Stadionie Miejskim w Jastrzębich Zdroju odbyło się starcie 34. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami GKS-u Jastrzębie i Sandecji. Mecz zakończył się zwycięstwem GKS-u Jastrzębie 5-0. Na stadionie zasiadło 1 865 widzów.

34. kolejka Polska - 1. liga
2019-05-18 17:30 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 1865 | Arbiter: M. Kochanek
D. Szczęch 90'

Był to pojedynek na szczycie tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż spotkały się siódma i czwarta jedenastka 1. ligi.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W piątej minucie bramkę zdobył Jakub Wróbel.

Drużyna Sandecji (”Biało-Czarni”) ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy , strzelając kolejnego gola. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Rafał Adamek.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Patryk Skórecki z drużyny gospodarzy. Była to 35. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników GKS-u Jastrzębie w 35. minucie spotkania, gdy Patryk Skórecki zdobył trzecią bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 58. minucie za Adriana Bastę wszedł Michal Szaflarski. W 62. minucie arbiter przyznał kartkę Adamowi Wolniewiczowi z GKS-u Jastrzębie.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole GKS-u Jastrzębie doszło do zmiany. Dominik Szczęch wszedł za Kamila Adamka.

W 72. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Rafał Adamek z GKS-u Jastrzębie. Między 80. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy GKS-u Jastrzębie: Oskar Mazurkiewicz, Patryk Skórecki, na ich miejsce weszli: Przemyslaw Pastuszak, Piotr Pacholski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Szymona Kuźmy, Mateusza Klichowicza zajęli: Grzegorz Baran, Bartłomiej Dudzic.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 90. minucie wynik ustalił Dominik Szczęch.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 5-0.

Marcin Flis
 9′, 72′ Rafał Adamek
Michal Piter-Bucko
Oskar Mazurkiewicz
Miłosz Kalahur
Marek Mróz
Dominik Kun
 35′ 35′ Patryk Skórecki
Szymon Kuźma
Damian Tront
Maciej Małkowski
62′ Adam Wolniewicz
Hubert Maślanka
Kamil Adamek
Kamil Ogorzały
 5′ Jakub Wróbel
Mateusz Klichowicz

Jedenastka Sandecji miała 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zespół GKS-u Jastrzębie zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom GKS-u Jastrzębie wręczył dwie żółte.