34. kolejka 1. ligi: Chrobry Głogów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-1 (0-1)

18 maja na Stadion GOS w Głogowie odbył się pojedynek 34. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Chrobry i Podbeskidzia B.-B. Mecz zakończył się remisem 1-1. Spotkanie obejrzało 599 widzów.

B. Jaroch 44'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Chrobry: Jarosławowi Ratajczakowi w 40. i Damianowi Kowalczykowi w 42. minucie.

Wysiłki podejmowane przez zespół Podbeskidzia B.-B. w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie Bartosz Jaroch dał prowadzenie swojej jedenastce. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Podbeskidzia B.-B..

Drugą połowę drużyna Podbeskidzia B.-B. rozpoczęła w zmienionym składzie, za Adriána Gómeza wszedł Guga Palavandishvili. W 49. minucie arbiter pokazał kartkę Przemysławowi Stolcowi, zawodnikowi gospodarzy.

W 64. minucie Damian Kowalczyk został zmieniony przez Bartosza Machaja. W 67. minucie Marko Roginić został zmieniony przez Valerijsa Sabalę, a za Damiana Hilbrychta wszedł na boisko Jakub Bieroński, co miało wzmocnić jedenastkę Podbeskidzia B.-B.. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Drewniaka na Michała Boreckiego oraz Mikołaja Lebedyńskiego na Konrada Kaczmarka. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Podbeskidzie B.-B.: Michałowi Rzuchowskiemu w 72. i Gudze Palavandishvili w 88. minucie.

Zespół Podbeskidzia B.-B. długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 48 minut, jednak jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Gola strzelił Konrad Kaczmarek. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Rafał Leszczyński
40′ Jarosław Ratajczak
Kacper Gach
Oskar Repka
Bartosz Jaroch  44′
49′ Przemysław Stolc
Kacper Kostorz
42′ Damian Kowalczyk
Michał Rzuchowski72′
Mikołaj Lebedyński
Marko Roginić

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Podbeskidzia B.-B. pokazał dwie.