33. kolejka 1. ligi: Sandecja Nowy Sącz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-0 (1-0)

18 lipca na Stadionie im. Ojca Władysława Augustynka w Nowym Sączu odbył się pojedynek 33. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Sandecji i Podbeskidzia B.-B. Mecz zakończył się zwycięstwem Sandecji 1-0. Spotkanie obejrzało 530 widzów.

33. kolejka Polska - 1. liga
2020-07-18 15:10 | Stadion: Stadion im. Ojca Władysława Augustynka | Widzów: 530 | Arbiter: M. Opaliński
Sandecja Nowy Sącz
Podbeskidzie Bielsko-Biała
1
0
M. Bucko 45'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Dmytro Bashlay z jedenastki gości. Była to 33. minuta starcia.

Pod koniec pierwszej połowy jedyną bramkę z karnego zdobył Michal Piter-Bucko dla zespołu Sandecji (”Biało-Czarni”). Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Biało-Czarnych”.

W 64. minucie arbiter pokazał kartkę Kacprowi Gachowi z Podbeskidzia B.-B.. W 67. minucie Adrian Rakowski zastąpił Mateusza Sopoćkę.

Od 71 minuty boisko opuścili piłkarze Sandecji: Bartłomiej Kasprzak, Damian Chmiel, Maciej Korzym, na ich miejsce weszli: Grzegorz Baran, Jan Kuzma, Kamil Palacz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Desleya Ubbinka, Dmytra Bashlaya zajęli: Iván Martín, Michał Batelt. Od 79. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki ”Biało-Czarnym”. W drugiej połowie nie padły gole.

Dmytro Bashlay33′
 45′ (k.) 79′ Michal Piter-Bucko
Kacper Gach64′
87′ Tadeusz Socha
Aleksander Komor
90′ Dawid Szufryn
Desley Ubbink
90′ Maciej Korzym
Kamil Biliński

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom Sandecji, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.