33. kolejka 1. ligi: Radomiak - Miedź Legnica 3-0 (1-0)

19 lipca na Stadionie MOSiR ul. Narutowicza odbył się mecz 33. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Radomiaka i Miedzi. Starcie zakończyło się zwycięstwem Radomiaka 3-0. Pojedynek obejrzało 750 widzów.

33. kolejka Polska - 1. liga
2020-07-19 15:10 | Stadion: Stadion MOSiR ul. Narutowicza | Widzów: 750 | Arbiter: T. Wajda
P. Mikita 62'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Radomiaka zajmował czwarte, natomiast jedenastka Miedzi - piąte miejsce.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Miedź: Josipowi Šoljiciowi w 10. i Marquitos w 38. minucie.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Radomiaka w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Rafał Makowski. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Radomiaka.

Na drugą połowę jedenastka Miedzi wyszła w zmienionym składzie, za Nemanję Mijuškovicia, Josipa Šoljicia weszli Grzegorz Bartczak, Marcin Pietrowski.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Radomiaka w 54. minucie spotkania, gdy Dawid Abramowicz strzelił drugiego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Radomiaka w 62. minucie spotkania, gdy Patryk Mikita zdobył trzecią bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

Między 63. a 73. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 74. minucie Mateusz Lewandowski zastąpił Jakuba Nowakowskiego. W tej samej minucie Kacper Kostorz został zmieniony przez Patryka Makucha, co miało wzmocnić zespół Miedzi. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leândra na Adama Banasiaka w 80. minucie oraz Macieja Świdzikowskiego na Kacpra Pietrzyka w tej samej minucie.

Od 85. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Łukasz Załuska
 54′ Dawid Abramowicz
Nemanja Mijušković
85′ Mateusz Cichocki
García Barreno Marquitos38′
 44′ 73′ Rafał Makowski
Joan Roman
86′ Mateusz Michalski
Omar Santana Cabrera65′
 62′ 63′ Patryk Mikita
Maciej Śliwa
Damian Nowak
Josip Šoljić10′
Leândro Rossi Pereira
Kacper Kostorz

Jedenastka Radomiaka postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po cztery żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.