33. kolejka 1. ligi: MKS Chojniczanka Chojnice - Warta Poznań 1-2 (1-1)

W meczu 33. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 18 lipca, zespół Chojniczanki przegrał z Wartą 1-2 (1-1). Mecz na Stadionie Miejskim Chojnice w Chojnicach obejrzało 340 widzów.

33. kolejka Polska - 1. liga
2020-07-18 17:40 | Stadion: Stadion Miejski Chojnice | Widzów: 340 | Arbiter: Ł. Szczech
R. Janukiewicz 88' (samob.)

Jedenastka Warty bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecią pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Chojniczanki otworzyli wynik. W 26. minucie Mateusz Kuzimski dał prowadzenie swojej drużynie. To już piętnaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedenastka Chojniczanki niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 10 minut, zespół gości doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Jakub Kiełb. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Mateuszowi Bartosiakowi z drużyny gospodarzy.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 55. minucie kartką został ukarany Robert Janicki, zawodnik gości. W 62. minucie Robert Janicki został zastąpiony przez Gracjana Jarocha.

Między 68. a 87. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Warty. Między 73. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Chojniczanki: Tomasz Mikołajczak, Oskar Paprzycki, Agwan Papikjan, na ich miejsce weszli: Łukasz Zejdler, Michał Sacharuk, Marcin Trojanowski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Łukasza Spławskiego, Mariusza Rybickiego zajęli: Adrian Laskowski, Serhii Napolov.

W 88. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Chojniczanki Radosław Janukiewicz. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Kuzimski
88′ (samob.) Radosław Janukiewicz
Adrian Lis
41′ Mateusz Bartosiak
Mariusz Rybicki
 26′ Mateusz Kuzimski
Łukasz Spławski68′

Piłkarze Chojniczanki otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.