32. kolejka 1. ligi: Wigry Suwałki - Sandecja Nowy Sącz 1-0 (0-0)

W meczu 32. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 14 lipca, jedenastka Wigier wygrała z Sandecją 1-0 (0-0). Mecz na Stadionie Miejskim w Suwałkach obejrzało 228 widzów.

C. Sauczek 86'

Od pierwszych minut zespół Sandecji (”Biało-Czarni”) zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Wigier była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Mateusz Klichowicz z Sandecji. Była to 45. minuta pojedynku.

Drugą połowę zespół Sandecji rozpoczął w zmienionym składzie, za Mateusza Klichowicza wszedł Kamil Ogorzaly. W 49. minucie sędzia ukarał kartką Jakuba Świątka, zawodnika gospodarzy.

W 53. minucie Kamil Ogorzaly został zmieniony przez Mariusza Gabrycha. W 60. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marcina Flisa z Sandecji, a w 71. minucie Konrada Matuszewskiego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Wigier w 86. minucie spotkania, gdy Cezary Sauczek zdobył pierwszą bramkę. Od 87. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Wigier.

Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Sandecji doszło do zmiany. Michał Walski wszedł za Bartłomieja Kasprzaka.

Wełniak
90′ Jan Balawejder
Michal Piter-Bucko
71′ Konrad Matuszewski
Dawid Szufryn
Robert Bartczak
Damian Chmiel
90′ Patryk Czułowski
Radosław Kanach
Michał Ozga
Bartłomiej Kasprzak
49′ Jakub Świątek
Dominik Kun
Mikołaj Wasilewski
Mateusz Klichowicz45′
Kacper Wełniak
Maciej Korzym

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Sandecji przyznał dwie.

Już w najbliższy piątek drużyna Wigier będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Chrobry Głogów. Natomiast w sobotę Podbeskidzie Bielsko-Biała zagra z drużyną Sandecji na jej terenie.