32. kolejka 1. ligi: Warta Poznań - GKS Tychy '71 2-2 (2-0)

W meczu 32. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 14 lipca, jedenastka Warty zremisowała z GKS-em Tychy 2-2 (2-0). Mecz na Stadionie Groclinu Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim obejrzało 348 widzów.

32. kolejka Polska - 1. liga
2020-07-14 18:10 | Stadion: Stadion Groclinu Dyskobolii | Widzów: 348 | Arbiter: D. Kos
Ł. Sołowiej 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Warty otworzyli wynik. W szóstej minucie Bartosz Kieliba dał prowadzenie swojej drużynie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Warty w 13. minucie spotkania, gdy Mateusz Kupczak strzelił z rzutu karnego drugiego gola. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Jakubowi Kuzdrze z drużyny gospodarzy. Była to 43. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół GKS-u Tychy rozpoczął w zmienionym składzie, za Łukasza Monetę, Szymona Lewickiego weszli Jakub Piątek, Dawid Kasprzyk. W 57. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Macieja Mańkę z GKS-u Tychy, a w 60. minucie Jakuba Kiełba z drużyny przeciwnej.

W 63. minucie Mariusz Rybicki został zmieniony przez Jakuba Apolinarskiego.

Zawodnicy GKS-u Tychy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Jan Biegański.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Warta: Łukaszowi Trałce w 76. i Krzysztofowi Danielewiczowi w 85. minucie. W 80. minucie w jedenastce GKS-u Tychy doszło do zmiany. Wojciech Szumilas wszedł za Sebastiana Stebleckiego.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę GKS-u Tychy przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia gola wyrównującego strzelił Łukasz Sołowiej.

Minutę później arbiter pokazał kartkę Łukaszowi Grzeszczykowi z GKS-u Tychy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Konrad Jałocha
 6′ Bartosz Kieliba
Maciej Mańka57′
60′ Jakub Kiełb
Łukasz Sołowiej  90′
43′ Jakub Kuzdra
Dario Krišto
 13′ (k.) Mateusz Kupczak
Dominik Połap
Mariusz Rybicki
Sebastian Steblecki
76′ Łukasz Trałka
Szymon Lewicki
Łukasz Spławski
Łukasz Moneta

Przewaga zespołu GKS-u Tychy w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom Warty, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.